Zimní aktivity v Zillertalu

Lyžování

Ve čtyřech lyžařských oblastech na vás čeká 535 km sjezdovek a 180 nejmodernějších lanovek a vleků, které vás rychle a pohodlně dovezou z nadmořské výšky 580 metrů nahoru do výše 3 250 metrů nad mořem. Sjezd do údolí si můžete opravdu užít na dokonale upravených svazích s jistotou sněhu! - Ve většině oblastí dokonce až úplně do údolí.
Četné sjezdovky všech stupňů obtížnosti - od náročných, sportovních sjezdovek a sjezdovek v hlubokém sněhu bez vyjeté stopy až po slunné, široké carvingové sjezdovky pro rodiny, začátečníky a požitkáře - nabízejí správnou výzvu pro každý vkus.
Snowparky v Zillertalu nezanechávají za sebou nesplněná přání. Ať už jste začátečník, pokročilý nebo profesionál - pro každou úroveň obtížnosti jsou k dispozici správné kickery. Kdo k dokonalému odpočinku potřebuje více vzrušení, ten ať své dovednosti vyzkouší na jedenácti funlines.

Freeride a skialp

Přátelé nedotčeného prašanu se v Zillertalu cítí jako v ráji. Rozsáhlý komplex pro freeridery a skialpinisty s nejlepšími sjezdovkami s prašanem a panenským svahy s hlubokým sněhem slibuje nejen pocit svobody, ale také spoustu rozmanitosti. Zillertal je se svými více než 65 freeriderskými tratěmi jedním z největších Eldorados v Alpách s hlubokým sněhem. Vzrušující varianty, sjezdovky, ale také fantastické svahy s hlubokým sněhem ve výšce 1 000 až 2 000 metrů nad mořem nejsou velkým pojmem jen pro zasvěcence.

Běh na lyžích

Milovníci běžeckého lyžování mohou poznat Zillertal během túry na běžkařské trase a prozkoumat na více než 125 km stezek na různých úrovních obtížnosti pro bruslení a klasiku.
Jízda po čerstvě upravených běžkařských tratích, obklopených krásnými horami Zillertalu a Pinzgau, "rozbuší srdce každého zimního sportovce". Trasy v Gerlosu vás zavedou do zasněžených, nedotčených postranních údolí - jedinečný přírodní zážitek při zimní dovolené v Zillertalu. Vrcholem je přitom Schönachtal. "Běhejte dlouho" od prosince do Velikonoc na čerstvě upravovaných běžeckých tratích s jistotou sněhu!

Zimní turistika a výšlapy na sněžnicích

Třpytící se ledové krystaly, zasněžené větve jedliček a zářivý sluneční svit v kouzelné zimní krajině. Pěší turistika se stala skutečným doplňkem i v chladném ročním období. Zillertal také nabízí i v zimě pestrou škálu možností díky více než 460 km upravených turistických tras. Rozsah je veliký, v nabídce najdete vše od sportovních ambiciózních túr až po krátké procházky. Mnohé z těchto výšlapů jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi.
Tichá postranní údolí s neprozkoumanými horami a vrcholy, to se musí zažít na vlastní kůži. Četné lyžařské a alpské školy v údolí nabízejí prohlídky s průvodcem včetně možností pronájmu sportovního vybavení.

Zimní turistika a výšlapy na sněžnicích

Sáňkování

Zábava na sáňkách pro malé i velké – 14 sáňkařských drah o celkové délce 45 kilometrů zaručuje radost pro celou rodinu – hurá na sáně! Sáňkařská jízda v zimním ráji Zillertal je ideální rodinný výlet a zážitek, který nadchne mladé i staré - krátce řečeno, je to nutností během každé zimní dovolené! Je dobré, že je v Zillertalu k dispozici 14 nejlépe upravených sáňkařských drah o celkové délce přibližně 45 kilometrů. 28 km z toho je také osvětleno večer, takže nic nebrání vzrušujícímu nočnímu sáňkování!
Nová zábava na sněhu se nazývá „Snowtubing“. A nejlepší ze všeho: Tratě pro Snowtubing mohou být použity zdarma a tak často, jak chcete. Takto bude zimní dovolená v Zillertalu ještě více vzrušující!